Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

GŁOS KS.PROBOSZCZA

STYCZEŃ

Rozpoczęliśmy nowy 2019 rok, ale myślami często wracamy do tego, który już minął. Jaki on był? Czy był radosny, czy smutny? Czy przeżyte chwile napawają mnie szczęściem, czy też przysparzają mi zmartwień? Niektórzy może tak jak ja pochowali kogoś bliskiego i wówczas mamy świadomość, że pewien ważny etap w naszym życiu się kończy. Inni natomiast są przeszczęśliwi, bo w ich rodzinie urodziło się dziecko. Może niektórzy mówią: „dobrze, że ten rok już się skończył”, czas zacząć coś nowego. My w naszej wspólnocie parafialnej również przeżywamy chwile radosne i smutne. Dlatego pozwolę sobie na krótkie podsumowanie. W 2018 roku ochrzciliśmy 51 dzieci, 24 parom udzieliliśmy sakramentu małżeństwa i pochowaliśmy 59 parafian. Tak jak to w życiu bywa jedni ze smutkiem odprowadzają swych bliskich na cmentarz, inni z radością proszą o chrzest dla swoich dzieci, a jeszcze inni rozpoczynają swoją wspólną drogę życia. Jednym życzymy wiele błogosławieństwa Bożego, a za innych się modlimy, aby szybko dostąpili wiecznego zbawienia. Takie właśnie jest życie.

Miniony rok to również czas różnych wydarzeń w naszej parafii. Jak co roku zorganizowaliśmy „Festyn Rodzinny” oraz kilka wyjazdów integracyjnych i pielgrzymkę na Maltę. Odbyła się również w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna. Jak co roku przeżywaliśmy wspólnie rekolekcje wielkopostne i uroczystość naszego wielkiego patrona Św. Michała Archanioła. Nadal jednak borykamy się z problemem renowacji organów w naszym kościele. Największy problem to strona finansowa i solidny zaufany wykonawca. Wspominałem już, że koszt renowacji to około 200 tys. zł.. Nadal próbujemy znaleźć wsparcie finansowe w różnych urzędach, ale na razie możemy liczyć tylko na siebie. Uzyskaliśmy już pozwolenia, mamy gotowe kosztorysy i opiekuna naszego przedsięwzięcia pana profesora z polecenia Archidiecezji Gdańskiej. I mam nadzieję, że już na początku tego roku ruszymy z pracami.

Na koniec może pomyślmy, za co możemy Panu Bogu podziękować, za co przeprosić i wspólnie prośmy o błogosławieństwo Boże na nowy 2019 rok. Niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i naszym rodzinom.