Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. We wtorek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Różaniec, procesja wokół kościoła, po niej Msza św.

3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

4. Błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. Wolontariusze Caritas rozprowadzać będą tradycyjne wiązanki zielne, ofiary złożone będą przeznaczone na cele charytatywne.

5. W piątek 16 sierpnia przypada wspomnienie św. Rocha, patrona Kępy Oksywskiej. Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja do kapliczki przy ul. Bosmańskiej i Płk. Dąbka gdzie zostanie odprawione nabożeństwo.

6. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Gość Niedzielony dzisiaj z płytą zawierającą pieśni patriotyczne.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

9. Dzisiaj po Mszy św. zbiorka do puszek na uczelnie katolickie. W przyszłą niedzielę na renowację naszego kościoła.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Kempa l.94 oraz Bogumiłę Kałędkiewiczl.66. Wieczny odpoczynek…