Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16 czerwca 2019

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie po wieczornej Mszy św.

PIELGRZYMKA Z WEJHEROWA

W dniu dzisiejszym nasi pielgrzymi wyruszą na pielgrzymkowy szlak z Wejherowa do Gdyni.Witać naszych pielgrzymów będziemy po wieczornej Mszy św. przy kościele.

BOŻE CIAŁO

W czwartek, 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Procesja Eucharystyczna z kościoła garnizonowego do naszego kościoła parafialnego po Mszy św., która się rozpocznie o godz. 9,30. Msze św. w naszym kościele o godz. 7,00; 8,30; po procesji i o godz. 18,00. Ołtarze przygotowujemy na tradycyjnych miejscach, dwa przygotowuje duszpasterstwo M. W., a dwa wspólnoty naszej parafii. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji. Dziewczynki, które w Boże Ciało i podczas Oktawy pragną sypać kwiatki zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 17,00 do kościoła. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Podczas oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokoło kościoła o godz. 18,00. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10,00. W piątek w oktawie nie obowiązuje post.

SPOTKANIA

Spotkanie grupy modlitwy Ojca Pio i Kręgu Biblijnego odbędą się 27 czerwca (w czwarty czwartek miesiąca).

NABÓR DO GDAŃSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej Archidiecezjalnej Uczelni. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji zamieszczone są na stronie internetowej seminarium.

INFORMACJE

  • Msza św. na zakończenie roku szkolnego dzisiaj o godz. 11,30.
  • Harcerki z naszej parafii zapraszają w przyszłą niedzielę na domowe wypieki po Mszach św. o godz. 10,00; 11,30 i 13,00. Zebrane datki przeznaczą na dofinansowanie letniego obozu harcerskiego.